טיפולים במרפאה

אצלנו תמצאו "בית דנטלי" שילווה את המטופל לאורך כל הדרך, 

החל מלידתו בבדיקת מבנה הלסתות ואבחון וטיפול בלשון קשורה,

דרך מעקב אחר בקיעת שיניים סדירה והפסקת הרגלים של מציצת מוצץ או אצבע,

עד למעבר למשנן קבוע, והתערבות אורתודונטית וכירוגית במידת הצורך 

והמשך מעקב תחזוקה וטיפול בהמשך הדרך.

פדודנטיה - טיפול בילדים ונוער

אורתודונטיה

כירורגיית פה ולסת​

אסתטיקה ושיקום הפה

שיננית

טיפולים מיוחדים

לשון קשורה​

מציצת אצבע​

השלמת שן חלב חסרה

מידע בהרחבה

פדודונטיה - טיפול בילדים ונוער

שיניים חלביות (נשירות) – מתי באים לביקור ראשון למרפאה?

האקדמיה האמריקאית לרפואת שיניים לילדים ממליצה על ביקור שיניים ראשון עד גיל 12 חודשים. מטרת הביקורים המוקדמים הללו היא להקל על ילדיכם, להפחית את רמת החרדה של ילדך ע"י הכרת המרפאה באופן ידידותי, לוודא שילדך מנהל אורח חיים המאפשר בריאות שיניים טובה, להעריך את רמת הסיכון  לחלות במחלות הדנטליות ולבנות תוכנית טיפול המתאימה ליכולתו הרגשית של ילדך ולמצבו הדנטלי, וכמובן להדריך את ההורה בשמירת השיניים של ילדו.

טיפול שיניים בילדים
טיפול שיניים יכול להוות אתגר לילדים ומבוגרים כאחד. החדירה למרחב האישי, הכאב וחוסר הנעימות שעשויים להתלוות לטיפול, הרעשים, הריחות והטעמים – כל אלה בהחלט לא מוסיפים לחוויה, ובמיוחד אצל ילדים צעירים.

אצלנו בשנהב עושים מעל ומעבר על מנת ליצור אווירה אחרת, שונה ונעימה, החל מעיצוב נעים ומרגיע, דרך יצירת חוויה של משחק וסיפור המלווים את התהליך הרפואי תוך שילוב כלים התנהגותיים ורפואיים לפי הצורך.

  •  

טיפול תחת השפעת גז צחוק

תחמוצת החנקן ,המכונה לעתים "גז צחוק", היא חומר הרגעה בטוח ויעיל המעורבב עם חמצן, ונשאף באמצעות מסכה קטנה על האף כדי לעזור להשרות רגיעה. מיד בתום הטיפול, הילד חוזר לפעילות רגילה.

טיפול תחת טשטוש (סדציה הכרתית)
טשטוש היא טכניקה בה בעזרת שילוב של גז צחוק יחד עם תרופה הניתנת בצורת סירופ מתקבלת רגיעה המאפשרת ביצוע טיפול,  במהלך כל הטיפול נשמרת תקשורת מילולית ותחושתית ובנוסף מתבצעת בקרה אחר מדדי נשימה ודופק תקינים . השפעת ההרגעה שונה מאדם לאדם, התחושות הנפוצות ביותר הן ישנוניות ורגיעה. ברגע שההרגעה מתחילה להשפיע, רגשות מתח או חרדה עשויים להיעלם בהדרגה.

אורתודונטיה

חשיבות יישור שיניים – יישור שיניים הוא ענף מיוחד ביותר בתחום רפואת השיניים, העוסק בטיפול במקרים של חוסר איזון בפנים ולסתות. מכיוון שיחס נכון של קשת השיניים והלסתות משפיע על יכולות דיבור, לעיסה ונשיכות, טיפול יישור שיניים חיוני לבריאות ולנוחות.

מאיזה גיל מומלץ להתחיל טיפול אורתודונטי – באופן מסורתי, הטיפול מתחיל כאשר ילד איבד את מרבית שיניו הנשירות (החלביות), ורוב השיניים הבוגרות (הקבועות) צמחו, בדרך כלל בין הגילאים 8 עד 14. אולם קיימים מצבים בהם התערבות מוקדמת תאפשר טיפול יעיל, מהיר ויציב יותר לאורך זמן.

טיפול אורתודונטי מבוגרים – כיום, אחד מכל ארבעה מטופלים ביישור שיניים הוא מבוגר. השארת שיניים שלא מיושרות ללא טיפול עלולות להוביל לבעיות שיניים אחרות כמו עששת, מחלות חניכיים וקשיי לעיסה. טיפול ביישור שיניים יוצר סגר תקין יותר [נשיכה טובה יותר], מביא להתאמה טובה יותר של המשנן, ומקטין את הסיכון לבעיות שיניים עתידיות ללא קשר לגיל.

ההתקדמות ביישור שיניים הפכה את הטיפול גם לנוח יותר ופחות מורגש מבעבר עבור אנשים בכל הגילאים. רבות מאפשרויות הטיפול של ימינו נועדו למזער את מראה המכשיר, כך שיתאים יותר לכל אורח חיים.

 

האם יש טיפול אורתודונטי שבמהלכו לא רואים את הקוביות? כן. אפשרות ראשונה נפוצה היא סמכים (קוביות) שקופים, והשיטה השנייה הנפוצה ביותר היא פלטות נשלפות (INVUSALIGN). בשיטה זו השיניים מתיישרות בלי שאף אחד מסביב מרגיש שזה קורה. אפשרות שלישית היא סמכים המודבקים בחלק הפנימי של השן .

 

מהי שן כלואה ? שן כלואה היא שן קבועה שלא בוקעת בזמן הצפוי מסיבות שונות. רבים שמעו על שיני בינה כלואות, אך קיימים מקרים נוספים של שיניים כלואות . הניבים בוקעים לחלל הפה בגיל 10-11 בלסת התחתונה ובגיל 11-13 בלסת העליונה. הניבים הם שיניים בעלות שכיחות של 1%-2% לכליאה באוכלוסיה הכללית, ויש להם תפקיד באיזון תנועות הלסת ובהגנה על יתר השיניים בעת תנועות לעיסה. בעזרת משיכה אורתודונטית של הניב הכלוא בצורה נכונה ובטיפול הנכון ניתן לטפל בבעיה זו.

בבדיקה שגרתית אצל אורתודונט או מומחה לרפואת שיניים לילדים ניתן להבחין בניב כלוא בשלב מוקדם ובעזרת טיפול נכון בתזמון מתאים למנוע את כליאת הניב בחלק גדול מהמקרים.

 

מהו טיפול שורש טיפול בשורש (הידוע גם בשם טיפול אנדודונטי או טיפול שורש) הוא רצף טיפולי ברקמת שן נגועה אשר נועד לגרום לחיסול הזיהום ולהגנה על השן מפני פלישת חיידקים עתידית. תעלות שורש הן החללים הפיזיים בתוך השן שמאוכלסים באופן טבעי ברקמת עצב, וכלי דם .

הטיפול האנדודונטי כרוך בניקוי, חיטוי ומילוי של התעלות המטוהרות.

 

סימנים לדלקת במוך השן – דלקת במוך השן (Pulpitis) היא דלקת ברקמת מוך השיניים. המוך מכיל את כלי הדם, העצבים ורקמת החיבור בתוך השן, ומספק דם וחומרים מזינים לשן. דלקת נגרמת בעיקר מזיהום חיידקי, לרוב ממקור של נגע עששתי [חור], המתבטא בצורה של כאב שיניים חזק עם או בלי נפיחות.

 

חידוש טיפול שורש כאשר טיפול השורש הקודם שנעשה בשן נכשל, ומתפתחת דלקת בעצם שמסביב לקצה השורש, יש לבצע חידוש טיפול שורש. במהלך טיפול זה מוציאים את כל החומר מסתימת השורש הקודמת, מחטאים מחדש את תעלת השורש ומבצעים סתימת שורש חדשה.

לעיתים נדרש חידוש טיפול שורש גם כאשר טיפול השורש הקודם לא נכשל, וזאת כטיפול מונע, על מנת למנוע כישלון עתידי של טיפול השורש במקרים בהם סתימת השורש הקיימת אינה עומדת בסטנדרטים המקובלים.

 

כירורגיית פה ולסת

כירורגיית פה ולסת הינה תחום העוסק בפתרונות כירורגיים לבעיות חלל הפה ושלד הפנים.

בכירורגיית פה ולסת נכללים טיפולים מרפאתיים (אמבולטוריים) הכוללים עקירות כירורגיות, חשיפת שיניים כלואות לצרכים אורתודונטיים, התקנת שתלים דנטליים ותוספות עצם.

בנוסף עוסקת כירורגיית הפה והלסת בפעולות כירורגיות גדולות לתיקון עיוותים בעצמות הפנים, בין אם התפתחותיים או כתוצאה מחבלות בעצמות אלו, גידולים או נגעים בריקמה הקשה והרכה, ובבעיות שונות בבלוטות הרוק. 

מהו שתל? השתל הוא למעשה בורג מטיטניום. השתל נכנס בדיוק לאותו מקום שבו היתה השן המקורית – כלומר לעצם הלסת, בעזרתו ניתן לשקם את האסטטיקה והפונקציה של האזור.

האם יש קשר בין עישון להשתלה? כן. עישון פוגם בסיכויי קליטת שתלים ובסיכויי השרדותם עד 30%. זאת בשל פגיעה באספקת הדם לכלי הדם הקטנים וירידה בתנגודת החיסונית. מומלץ לאנשים שעוברים השתלות שיניים לשקול הפסקת עישון או לפחות הפחתה משמעותית מאוד.

שיננית

חיוך יפה ובריא מתחיל בטיפול אצל שיננית.

השיננית תסייע לכם לשמור על בריאות הפה ועל חיוך יפה, תדריך אתכם כיצד להימנע מהכתמה ואבנית הפוגעות באסתטיקה ובבריאות, ותיתן לכם כלים למניעה ולטיפול בריח פה. אך חשוב להבין שלפני הכל, זהו טיפול משמר. טיפול מונע אצל השיננית חוסך לכם כאב, טרחה, זמן וכסף, הכרוכים בטיפולי שיניים שהיו ניתנים למניעה.

כמה פעמים בשנה מומלץ לבקר אצל השיננית? כל חצי שנה. עם זאת, אם סובלים מדלקות חניכיים או בעיות נוספות בחלל הפה,יש להגביר את תדירות הטיפולים כדי להבטיח את היעילות שלהם בהגנה על הפה.

האם יש חשיבות לפלואוריד אצל השיננית? כן. פלואוריד הוא מינרל המצוי טבע, הגורם לשכבה החיצונית של השן (האמייל) להיות עמידה יותר בפני התפתחות עששת, וכך הסיכון להיווצרות חורים נמוך יותר.

אסתטיקה ושיקום הפה

רפואת שיניים משמרת

רפואת שיניים משמרת מתייחסת לתחזוקה הכללית של חלל הפה. מטרת טיפולים אלו לשמר את חלל הפה במצב בריאות פקוד תקין,  ולסלק מוקדי זיהום ועששת . בתוך תחום רפואת השיניים המשמרת נכללים טיפולים כמו שחזורים ("סתימות"), טיפולי שורש וכדומה.

כדי לשמור על מצבו הבריא של חלל הפה יש להקפיד על ביצוע בדיקה תקופתית, בבדיקה זו רופא השיניים מבצע בדיקה קלינית של פה המטופל תוך שהוא נעזר בצילומי רנטגן,וזאת על מנת לאבחן מוקדי עששת מתפתחים , ליקויי סגר, עדות למחלת חניכיים וכו’. 

המרפאה שלנו אנו מאמינים כי לכל מטופל מאפיינים שונים וצריכים ייחודיים, ועל כן לכל מטופל "נתפרת חליפה" המתאימה לצרכים ולמאפיינים שלו הן ברמת התחזוקה הנשותפת והן ברמת הטיפולים.

 

רפואת שיניים משקמת ואסתטיקה 

רפואת שיניים משקמת היא תחום ברפואת שיניים העוסק בטיפול בחולים הזקוקים לשיקום הפה והשיניים . . 

רפואת שיניים משקמת כוללת השתלת שיניים, תיקון שיניים פגומות  בעזרת כתרים או ציפויי חרסינה ואף שיקום של כל חלל הפה.

אצלנו במרפאה אנו שמים דגש על החזרת החיוך למטופלים שלנו, באזרת צוות הרופאים המנוסה שלנו והבקיעות בחידושים האחרונים בעולם רפואת השיניים אנחנו יכולים להציע למטופלים שלנו את הטיפול ברמה הגבוהה ביותר. 

הרצון לחיוך יפה ואסתטי הינו צורך קיומי ואנחנו כאן בשבלכם

השלמת שן חלב חסרה